Future Architecture

Ustvarjalna izmenjava

15.2.-16.2.2018

Ustvarjalna izmenjava (Creative Exchange) je evropsko srečanje ljubiteljev arthitekture in oblikovanja ter strokovnjakov s tega področja. Večdnevni javni dogodek bo s predavanji, intervjuji, predstavitvami in koktajli omogočil srečanja ter interakcije med kulturniki, obetavnimi ustvarjalci in občinstvom.

Vsi, ki so se prijavili na javni poziv, 20 članov FA in drugi kulturniki, ki delajo na področju arhitekture in oblikovanja, bodo predstavili svoje najnovejše dosežke, nove projekte in zamisli. Spoznavna konferenca Future Architecture (Matchmaking Conference) bo predstavila izbrane obetavne ustvarjalce in tri prejemnike nagrade Fundacije Mies van der Rohe za nadarjene mlade arhitekte (Young Talent Architecture Award 2016). Razprave Focus Talks se bodo lotile problemov v stroki ter članom in ustvarjalcem dale priložnost za poglobitev znanja. Sejem Future Architecture pa bo kulturnikom in arhitekturnim ustvarjalcem, ki se šele uveljavljajo, omogočil, da svoje delo predstavijo, spoznajo partnerje in raziščejo nove priložnosti.

PROGRAM

Četrtek, 15. februar 2018

10.00–19.00 SEJEM FUTURE ARCHITECTURE
FOCUS TALKS
14.00–15.30 Registracija
15.30–16.00 Anastassia Smirnova (Strelka Institute, Moskva, RU)
16.00–16.30 Hanna Dencik Petersson (Oslo Architecture Triennale, Oslo, N)
16.30–16.50 Gonzalo Herrero Delicado (Royal Academy of Arts, London, UK): Nevidne pokrajine
16.50–17.00 Odmor
17.00–17.45 Stephan Trüby (Oddelek za arhitekturo, TUM, München, DE): Umeščanje arhitekture (Teorija)
17.45–18.30 Srećko Horvat (HR): Brez prihodnosti = Brez arhitekture!
18.30–19.15 Pogovor z moderatorjem Andreasom Rubyjem (S AM, Basel, CH)
Boštjan Vuga, Anastassia Smirnova, Bika Rebek, James Taylor Foster, Hanna Dencik Petersson, Srećko Horvat, Stephan Trüby
19.15–20.30 Večerja
20.30–22.00 Pitch koktajli (10 hitrih prezentacij)

 

Petek 16. februar 2018

10.00–19.00 SEJEM FUTURE ARCHITECTURE FAIR
MATCHMAKING CONFERENCE 2018
08.00–09.00 Registracija
09.00–09.15 Pozdravni nagovor
09.15–11.15 DRUGI NAČINI GRAJENJA
  Architectural thinking school for children (Belorusija): Otroci vedo
  Miruna Dunu (Nizozemska): Obala
  Bartlebooth (Antonio Giráldez, Begona Hermida, Pablo Ibánez, Tarsila Sánchez) (Španija): Bartlebooth
  Maite Borjabad (Španija): Scenografije moči
  Cartha (Elena Chiavi, Pablo Garrido i Arnaiz, Francisco Moura Veiga, Francisco Ramos, Rubén Valdez) (Švica): CARTHA
  Tania Tovar Torres (Mehika): In Articulo Mortis
11.15–11.30 Razprava
11.30–11.45 Odmor
11.45–13.30 BOJ PROTI SEBI
  RESOLVE (Akil Scafe-Smith, Gameli Ladzekpo, Seth Scafe-Smith, Vishnu Jayarajan) (Velika Britanija): Če bi te stene lahko govorile
  SET Architects (Lorenzo Catena, Onorato di Manno, Andrea Tanci) (Italija): Novo primitivno
  fala atelier (Portugalska): Turistična šola
  Skrei (Francisco Fonseca, Pedro Jervell) (Portugalska): Air Revert
  Elena Agudo Sierra (Španija): Sensorial Space Prototype
  Babau Bureau (Marco Ballarin, Elisa Brusegan, Stefano Tornieri, Massimo Triches) (Italija): Anatomia Loci
11.45–13.30 Razprava
13.30–15.00 Odmor za kosilo
15.00–17.10 ORODJA SPREMEMB
  Policarpo Baquera (YTAA 2016, Španija): geoFRONT
  Martin Pohl (Nemčija): Politična cerkev
  TAB collective (Avstrija): Arhitektura in politika
  Piyush Prajapati (Dubai, ZAE): HEX-A-TRAL
  Guillaume de Morsier, Valentin Kunik, Ibai Rigby (Švica): Paralelno urbano širjenje
17.00–17.15 Razprava
17.15–17.30 Odmor
17.30–19.15 MOČ LJUDEM
  Tomasz Broma (TYTAA 2016, Poljska): S’lowtecture
  Daniela Patti, Levente Polyak (Italija): Financiranje kooperativnega mesta
  Jason Hilgefort (Nizozemska): Inštitut za avtonomni urbanizem
  Phi (Calum Bowden, Cory Levinson, Aliaksandra Smirnova, Artem Stepanov, Aiwen Yin) (Rusija): Phi
  Eventually Made (Sebastian Bernardy, Vincent Meyer Madaus) (Nizozemska): Odprta hiša
  Maksym Rokmaniko, Francesco Sebregondi, Enrico Zago, Melissa Frost (Nizozemska): DOMA
19.00–19.30 ZAKLJUČEK: Povzetek refleksij s Stojanom Pelkom

Vstopnina

brezplačno

Organizacija

Future Architecture
MAO